Ekologiczne sposoby ogrzewania, korzystacie z nich?

#2016-10-16 20:05:52 

szesnastka

Użytkownik

Czy ktoś z Was ma na przykład kolektory słoneczne? U wielu firm można znaleźć pozytywne aspekty zdecydowania się na coś takiego, ale zastanawiam się, czy w użyciu one są też faktycznie takie dobre. Macie w tym jakieś doświadczenie?
#2016-10-16 22:08:29 

malinka

Użytkownik

Ja nie, ale chciałabym jak będę mieć swój dom, zwłaszcza że bardzo zależy mi na ochronie środowiska. Ale myślę że nie tylko dlatego takie coś warto mieć
#2016-10-16 22:17:40 

szesnastka

Użytkownik

A dlaczego jeszcze?
#2016-10-17 00:52:42 

malinka

Użytkownik

Z wielu powodów, bo to jest wygodne, ciekawa opcja, lepsza niż inne, te bardziej tradycyjne. Przynajmniej ja tak myslę i tak to postrzegam, ale może ktoś ma inne zdanie jak już ma u siebie takie urządzenie
#2016-10-17 01:36:56 

horadrim

Użytkownik

Ja myślę, że wielu ludzi by miało, ale masa osób o tym nie wie. Nie mają dużej wiedzy na przykład na temat tego jak to wszystko działa i czemu warto to wybrać, nie wiedzą też często, że są korzystne dofinansowania na przykład na kolektory z różnych funduszy albo wiedzą, ale przegapiają terminy składania wniosków. W Polsce to jeszcze nie jest takie rozpowszechnione jak w innych krajach, ale myślę, że z wolna się to zmieni. Ja sam mam pompę ciepła cennik i różne inne informacje na ten temat można znaleźć tutaj http://galmet.com.pl/pl/pliki-do-pobrania jakby ktoś chciał bliżej zapoznać się z tematem
#2016-10-17 04:18:06 

szesnastka

Użytkownik

Słusznie zauważyłeś, że ludzie mają małą wiedzę w Polsce na ten temat, ja właśnie nie znam nikogo, kto by miał takie rozwiązanie, dlatego pytam tutaj was, ale często słyszę, że kogoś tam by to interesowało, ale nie wie, jak to się sprawdza, czy się opłaca, czy dobrze działa, ile to w ogóle kosztuje itp.
#2016-10-17 06:50:01 

horadrim

Użytkownik

No właśnie, a szkoda, bo ludzie mogliby dużo na tym zyskać, gdyby wiedzieli i korzystali z tych świetnych, jak dla mnie, technologii takich jak tu opisane kolektory. Można zyskać znacznie więcej niż tylko pieniądze, bo też dużą wygodę, a nawet miłą świadomość, że przyczynia się do dbania o środowisko :)
#2016-10-17 09:31:11 

szesnastka

Użytkownik

Myślę, że to także jest bardzo ważne, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy środowisko jest w tak trudnej sytuacji :) Dzięki za rozmowę
#2016-10-17 09:46:23 

horadrim

Użytkownik

Pozdrawiam
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015