Archiwizacja zdjęć i jak odzyskać zdjęcia z uszkodzonej płyty?

#2016-10-19 05:34:22 

salamandra

Użytkownik

Cześć. Ostatnio robiłam porzadki w szufladzie i trafiłam na kilka zapomnianych już przeze mnie płyt CD z zapisanymi na nich zdjęciami z przed kilkunastu już chyba lat. Niestety moje dvd nie reaguje na te płyty. Wygląda na to, że sa uszkodzone. Da się z tym coś zrobić?
#2016-10-19 06:42:40 

SEELRYSARNE

Użytkownik

Płyty są mocno porysowane? Nie leżały przypadkiem obok jakiegoś magnesu?
#2016-10-19 07:11:01 

salamandra

Użytkownik

Troszkę porysowane są, ale bez przesady. Próbowałam je przecierać taką ściereczką do czyszczenia okularów, ale to nic nie dało. Próbowałam je odtworzyć jeszcze na innym komputerze i też bez skutku.
#2016-10-19 07:35:39 

narciarka

Użytkownik

Możesz zlecić odzyskiwaniem danych z dysków w datatdetec.pl. Z tego co wiem, odzyskanie danych z komputerowego dysku jest łatwiejsze niż ze starej płyty, zwłaszcza jeśli nie była to płyta dobrej jakości tylko jakis tani produkt z marketu. Te tanie płyty bardzo szybko się niszcza. Na twoich plytach cos jeszcze na pewno zostalo, tylko potrzeba specjalistycznego sprzętu żeby do tego dotrzec.
#2016-10-19 08:27:24 

salamandra

Użytkownik

A znasz jakaś firmę z Olsztyna, która się czymś takim zajmuje?
#2016-10-19 10:59:06 

narciarka

Użytkownik

Możesz sobie ich sprawdzić http://datadetect.pl/. Co prawda to nie jest firma z Olsztyna, ale ma siedzibę nie tak znowu daleko od tego miasta. Poza tym chyba można zrobic tak, że wyślesz im te płyty, a oni Ci je później odeślą wraz z odzyskanymi zdjęciami. Jeśli radzą sobie z czymś takim jak odzyskiwanie skasowanych plików to i ze starymi płytami też chyba dadzą sobie radę. Kwestia tylko ceny, bo przypuszczam że takie usługi sporo kosztują.
#2016-10-19 12:52:39 

salamandra

Użytkownik

Spoko, zadzwonię i się dowiem. Dzieki za informacje.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015